Три наречені, а коханий один...

Євген Вівчарук

Фото Катерини Щеулової

Scan-131004-0004Задум здійснити постановку «Собаки на сіні» іспанського драматурга Лопе де Веги належить художньому керівникові Класичного Художнього Альтернативного Театру Катаріні Сінчілло

«Завдання, яке я поставила перед собою та усіма співтворцями вистави, складне – відшукати глибоке художнє рішення, гідне класичного психологічного театру в межах жанру ліричної комедії, і створити зворушливу виставу, свято в стилі іспанського карнавалу з фехтуванням, співом, декламацією, танцями, швидкими перевтіленнями, грою на гітарі та історичними обрядовими привітаннями», – розповіла пані Катаріна.

Першим кроком до нової постановки стало здійснення режисером компіляції, що по суті вирізняє її від сценарію відомого фільму та оригіналу п’єси. До безсмертних текстів автора не було додано жодного слова, але дещо змінена фабула розширено й виведено на перший план роль Арнарди, а репліки деяких інших персонажів скорочено, як і п’єсу загалом.

«Собака на сіні» як і попередні постановки, театру створювалась у творчому тандемі із заслуженим артистом України Віктором Кошелем. Ідея музичного вирішення вистави у двох частинах – скомпонованої фонограми з шедеврів іспанської класичної гітари, належить Катаріні, та ще – живе виконання пісень на гітарі, написаних Віктором. Цікава режисерська знахідка – зробити листи кохання, з яких починається інтрига, червоного кольору, їх дуже багато, а наприкінці вони заповнюють майже всю сцену. Інший режисерський хід – три наречені в одному домі, а коханий… один. Текст однієї героїні звучить відлунням із вуст двох інших.

Якщо для Вероніки Ярцевої це дебют на професійній сцені, то для Ірини Бенюк, котраScan-131004-0005 вже встигла виявити себе як самобутня акторка, це дебют режисера-репетитора в КХАТі. Віктор Кошель вперше виступив постановником сценічних боїв, пригадавши колишній досвід кандидата в майстри спорту з фехтування та різні постановки в театрах Запоріжжя. Тимур Ібраімов майстерно продемонстрував справжні дива миттєвого перевтілення, зігравши дві різнохарактерні ролі водній виставі.

Сценічна версія «Собаки на сіні» –це вистава, яка диктує шалений темпоритм, де за півтори години режисери та актори змушують глядача багато разів перемикатися зі сміху на сльози і навпаки.

Журнал «Театрально-концертний Київ» № 8 жовтень 2013

Эта запись опубликована в рубриках: Новости. Постоянная ссылка.

Обсуждение закрыто.